_

دیـجیــتال مارکــتینـگ

خدمات طراحی سایت دال

 

با افزایش نفوذ دستگاه‌های دیجیتال به زندگی روزمره، بازاریابی سنتی دیگر پاسخگوی نیازهای بازار نیست و باید از ابزار دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد. پیش‌ازاین وسایل ارتباط جمعی مواردی همچون تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله و امثال اینها بود. اما با گسترش دستگاه‌های دیجیتالی مانند کامپیوتر، موبایل و تبلت، و استفاده‌ی بیشتر مردم از اینترنت به‌جای رسانه‌های قدیمی‌تر، بازاریابی نیز بیشتر بر دنیای دیجیتال متمرکز شد. البته رسانه‌های دیگر هنوز هم برای بازاریابی قابل استفاده هستند و مورد استفاده هم قرار می‌گیرند، اما بازاریابی دیجیتال از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است و قدرت نفوذ و تأثیر بسیار زیادی دارد.

در این مقاله، کارشناسان دال وب توضیح خواهند داد که بازاریابی دیجیتال چیست و ابزارهای مورد استفاده را نیز به شما معرفی خواهند کرد.

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به هر نوع بازاریابی محصولات یا خدماتی گفته می‌شود که از طریق فضای اینترنت و به واسطه‌ی دستگاه‌های دیجیتالی انجام می‌شود. از آنجایی که امروزه قدرت نفوذ اینترنت در زندگی مردم بسیار بیشتر از سایر رسانه‌ها است، در نتیجه صاحبان کسب‌وکارها فرصت‌های بهتر و بیشتری برای دسترسی به مخاطبین، جذب آنها و معرفی محصولات یا خدمات خود دارند.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال دنیای بسیار گسترده‌ای را شامل می‌شود که ابزارهای بسیار زیادی نیز دارد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما مهم‌ترینِ آنها را فهرست کرده و درمورد هرکدام توضیح مختصری خواهیم داد.

آنالیز و تحلیل داده

با اجرای هر کمپین تبلیغاتی، ضرورت دارد که آن کمپین با ابزارها و پلتفرم‌هایی که برای همین منظور طراحی شده‌اند، مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا بتوان کمپین را بهبود داد. با استفاده از این آنالیز و تحلیل داده‌ها می‌توان بازدهی کمپین تبلیغاتی را افزایش داد.

سئو و بهینه سازی برای موتورهای جست‌وجو

کاربران اینترنت اگر سؤالی داشته باشند یا به دنبال محصول یا خدماتی باشند، ابتدا در گوگل جست‌وجو می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که شما نیز در نتایج گوگل حضور داشته باشید تا کاربران بتوانند به شما نیز دسترسی داشته باشند. این کار میسر نمی‌شود مگر اینکه طبق قوانین و الگوریتم‌های سئوی گوگل پیش بروید.

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی

یکی از ابزارهای مهم در دیجیتال مارکتینگ بازاریابی ایمیلی است. ایمیل مارکتینگ تأثیر بسیار زیادی در رشد بازاریابی و فروش شما خواهد داشت و نرخ بازگشت سرمایه بسیار مناسبی نیز دارد.

تبلیغات کلیکی در دیجیتال مارکتینگ

زمانی که شما از تبلیغات کلیکی استفاده می‌کنید، هزینه‌ی اضافه‌ای متقبل نخواهید شد و دقیقاً براساس هزینه‌ای که کرده‌اید بازخورد دریافت خواهید کرد. بدین صورت که شما فقط زمانی که کاربر برروی تبلیغ شما کلیک می‌کند هزینه پرداخت خواهید کرد. در تبلیغات کلیکی، شما متناسب با بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید کلیک دریافت کرده و هزینه خواهید پرداخت.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی به قسمتی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده است. آنها اخبار و مطالب موردعلاقه‌ی خود را از طریق همین شبکه‌های اجتماعی مطالعه می‌کنند و با دوستان خود در ارتباط هستند. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ فرصت مناسبی برای کسب‌وکارها ایجاد می‌کند تا با مخاطبین خود ارتباط مستقیم داشته و آنها را جذب کنند. همچنین می‌توان در شبکه‌های اجتماعی از قابلیت اینفلوئنسر مارکتینگ نیز استفاده کرد. بدین‌صورت که تبلیغات خود را با استفاده از یک اینفولئنسر مناسب به دست میلیون‌ها فالوور او رسانید.

پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن تبلیغی شبیه به پیام کوتاه است که برای کاربران شما ارسال شده و آنها را به وبسایت یا اپلیکیشن شما هدایت می‌کند. با استفاده از پوش نوتیفیکیشن می‌توانید تعامل برند خودتان با کاربران را افزایش دهید.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به معنی انتشار یک محتوای مناسب و جذاب در ارتباط با نوع فعالیتی که انجام می‌دهید در سایر رسانه‌ها و سایت‌های پربازدید است. شما با این کار ضمن معرفی برند خود، کاربران را به سایت یا اپلیکیشن خود هدایت کرده و ترافیک سایت خود را افزایش می‌دهید.

دیجیتال مارکتینگ

جمع‌بندی

دیجیتال مارکتینگ دنیای گسترده‌ای با طیف وسیعی از خدمات را شامل می‌شود. تبلیغات و بازاریابی محصولات یا خدمات شما نیاز به استفاده از متخصصین متعدد در زمینه‌های مختلفی ازجمله مدیریت سایت، مدیریت شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب، آپارات و…، عکاسی، موشن گرافیک، استاپ موشن، لوگو موشن، فیلمبرداری، تدوین، صداگذاری و بسیاری موارد دیگر دارد. در نتیجه، انجام این کار فقط از عهده‌ی یک تیم با تخصص‌های موردنیاز امکانپذیر است.

دال وب با در اختیار داشتن گروهی از متخصصین مجرب و باتجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ در کنار شماست تا بتوانید در بهترین شکل ممکن به اهداف خود دست پیدا کنید. شما همواره می‌توانید از خدمات مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.

ســـفارش دیجیـــتال مارکـتینـگ

شما هم جزء مشتریان خوشحال دال وب باشید

mobile-navخدماتmobile-navنمونه کارهاmobile-navتماس با ماmobile-navسفارش