_

طراحی قالب و پست اینستاگرام

خدمات طراحی سایت دال

 

اگر می‌خواهید در اینستاگرام شاخص و منحصربه‌فرد باشید، باید به فکر طراحی قالب اینستاگرام به‌صورت اختصاصی برای پیج خودتان باشید. اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد، بیش از 25 میلیون کسب و کار در آن فعالیت می‌کنند، و روزانه بیش از 500 میلیون کاربر اقدام به بارگذاری پست و استوری در این پلتفرم محبوب می‌کنند. حالا در این شلوغی رو به افزایش چگونه می‌توانید دیده شوید و کاربران پست‌های شما را از سایرین تشخیص دهند؟ راه‌حل، طراحی یک قالب اختصاصی برای پست‌های پیج اینستاگرام خودتان است. در ادامه، کارشناسان دال وب اطلاعات لازم در این مورد را در اختیار شما قرار خواهند داد.

طراحی قالب اینستاگرام

قالب اینستاگرام چیست؟

در ادامه مبحث طراحی قالب اینستاگرام باید برای شما توضیح دهیم که اصلاً قالب اینستاگرام چیست. قالب اینستاگرام در حقیقت یک طرح تزئینی ازپیش‌آماده شده است که به‌عنوان پس‌زمینه‌ی پست‌هایی که قرار است در پیج خود منتشر کنید مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما ابتدا مطالب خود را برروی این پس‌زمینه که اختصاصاً برای شما طراحی شده و می‌تواند معرف پیج شما باشد قرار داده و سپس منتشر می‌کنید. این قالب یک‌بار طراحی شده و برای تمام پست‌های شما قابل استفاده است.
همچنین قالب اینستاگرام می‌تواند شامل اطلاعات تماس با شما نیز باشد که در تمامی پست‌ها تکرار می‌شود و می‌توان آن را یک تبلیغ مؤثر در نظر گرفت که هر بار کاربران را تشویق به تماس با شما می‌کند.

استفاده از یک قالب مشخص در تمامی پست‌ها باعث منظم شدن و همچنین انسجام و یکپارچگی پیج شده و یک هویت بصری خاص از شما در ذهن بیننده می‌سازد. دراین‌صورت، علاوه بر اینکه هرگاه که شما پستی را منتشر می‌کنید آن پست در نظر کاربران بیشتر خودنمایی خواهد کرد، پیج شما و کسب‌وکار شما نیز حرفه‌ای به‌نظر آمده و همین امر باعث جلب اعتماد کاربران شده تا برای شما و کسب‌وکارتان ارزش بیشتری قائل شوند.

طراحی قالب اینستاگرام

طراحی قالب اینستاگرام و همچنین طیف رنگی که در طراحی قالب استفاده می‌شود باید مطابق با نوع فعالیت پیج انجام شود. به‌عنوان مثال، اگر فعالیت پیج در زمینه پزشکی و سلامت است، باید از رنگ آبی استفاده شود. یا اگر یک پیج اینستاگرامی در زمینه محصولات ارگانیک فعالیت دارد، باید از رنگ‌های سبز و قهوه‌ای استفاده شود.
همچنین در رنگ‌بندی قالب باید سن مخاطبین نیز در نظر گرفته شده و از رنگ‌هایی استفاده شود که برای بازار هدف جذاب‌تر است. به‌عنوان مثال، اگر مخاطبین یک پیج جوان‌ها هستند، رنگ زرد که با جوانی و نشاط همراه است می‌تواند برای آنها جذاب‌تر باشد، درحالی‌که رنگ سبز می‌تواند برای مخاطبان مسن‌تر جذاب باشد.

اهمیت طراحی قالب اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی با میلیون‌ها کاربر است. این امر باعث شده تا کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک، اینفلوئنسرها و پیج‌های شخصی تلاش کنند تا از این پتانسیل حداکثر بهره‌برداری را انجام دهند. همین مسئله اینستاگرام را به یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی و برندسازی تبدیل کرده است. در نتیجه اینفلوئنسرها و کسب‌وکارهای مختلف تلاش می‌کنند تا از راه‌های مختلف و با خلاقیت‌های گوناگون توجه کاربران را به سمت خود جلب کنند. یکی از این راه‌ها طراحی قالب اینستاگرام یا تمپلیت اینستاگرام با طرح و رنگ‌بندی اختصاصی متناسب با نوع فعالیت و کسب‌وکار است.

وقتی کاربری وارد این شبکه اجتماعی می‌شود، اینستاگرام براساس علایق آن شخص پست‌هایی را به‌صورت تصادفی برای او به نمایش می‌گذارد. نمایش پست‌ها فقط به‌صورت تصویری است و تشخیص اینکه پست مربوط به کدام پیج است بدون باز کردن آن امکانپذیر نیست. اما وقتی شما از یک طرح قالب خاص با رنگ‌بندی خاص برای پست‌های خود استفاده کنید، علاوه بر اینکه سطح کلاس کاری خود را بالا می‌برید، به‌راحتی می‌توانید توجه کاربران را به سمت پیج خود جلب کرده و فالوور پیج اینستاگرامی خود را افزایش دهید. طبیعتاً، افزایش فالوور یعنی افزایش فروش و متعاقباً درآمد و سود بیشتر.

طراحی قالب اینستاگرام

جمع‌بندی

در این مقاله، با شما از طراحی قالب اینستاگرام و اهمیت آن صحبت کردیم. کاربران اینستاگرام روزبه‌روز در حال افزایش بوده و این شبکه اجتماعی بستر رایگان و مناسبی برای فعالیت‌های شخصی و کسب‌وکارها فراهم آورده است تا بتوانند فالوورهای بیشتری را جذب خود کنند. مهم نیست که پیج شخصی داشته باشید، اینفلوئنسر باشید، یا صاحب یک کسب‌وکار باشید، برای دیده شدن و جلب اعتماد فالوورها باید سعی کنید یونیک و منحصربه‌فرد باشید. وقتی شما برای زیباسازی پست‌های خود تلاش می‌کنید، این یعنی برای فالوورهای خود ارزش قائل شده و به آنها احترام می‌گذارید، و فالوورها نیز به‌خوبی این پیام را درک کرده و قدر آن را می‌دانند.
واحد طراحی دال وب با همکاری کارشناسان باتجربه‌ی گرافیک در کنار شما هستند تا بتوانید فعالیت‌های خود را به شکلی منحصربه‌فرد به نمایش بگذارید.
فراموش نکنید که همواره می‌توانید از مشاوره کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

ســـفارش طــــراحی قالب اینستاگـــــرام

شما هم جزء مشتریان خوشحال دال وب باشید

mobile-navخدماتmobile-navنمونه کارهاmobile-navتماس با ماmobile-navسفارش