_

طــراحی لـــوگو

خدمات طراحی سایت دال

 

طراحی لوگو برای هر کسب‌وکاری جزو ضروریات است. لوگو یا آرم یک نشانه یا نماد گرافیکی برای معرفی کسب‌وکار شما است. لوگو بخش مهمی از هویت یک برند است که می‌تواند معرف آن برند به مشتریان باشد. همچنین معرف یک کسب‌وکار، محصول یا خدمات مشخصی است که در کنار اشاره به مفاهیمی خاص، ویژگی‌ها و هویت یک سازمان یا یک کالا را نیز بازتاب می‌دهد. به عبارت ساده، لوگو یک نماد خلاصه شده از نام با اشاره به حوزه‌ی فعالیت کسب‌وکار برای ماندگاری در ذهن مخاطبین است. هدف از طراحی آرم یا لوگو سرعت بخشیدن به ثبت و ماندگاری نماد شرکت در ذهن دیگران به شکل دلخواه مدیران کسب‌وکارها است. طراحی یک آرم جذاب می‌تواند مفهوم کلی نهفته در طرح را انتقال داده و پیام آن به خاطر سپرده شود.
در این مقاله، کارشناسان دال وب ضمن آشنا کردن شما با طراحی آرم و لوگو، انواع آن را نیز معرفی کرده تا شناخت دقیقی از آرم و لوگو داشته باشید.

طراحی لوگو

انواع لوگو

لوگو یا آرم انواع مختلفی دارد که در ادامه آنها را برای شما فهرست کرده و درمورد هرکدام توضیح مختصری خواهیم داد تا ضمن آشنایی با انواع لوگو بتوانید تشخیص دهید که کدام نوع از طراحی آرم برای کسب‌وکار شما مناسب است و سپس نسبت به طراحی یک لوگوی مناسب برای کسب‌وکار خود اقدام کنید.

طراحی لوگو مونوگرام

لوگوی مونوگرام معمولاً شامل حرف اول یا حروف اول کلمات نام تجاری یک شرکت است که به شکل یک علامت اختصاری و اختصاصی طراحی می‌شود. این نوع از لوگو می‌تواند بسیار خلاقانه اجرا شود. طراحی این نوع لوگو بسیار خلاقیت‌پذیر بوده و طراح قدرت مانور زیادی دارد. از نمونه لوگو مونوگرام می‌توان به آرم شرکت‌هایی مانند مک‌دونالد و ناسا اشاره کرد.

لوگو تایپوگرافی

لوگو تایپوگرافی یا لوگوتایپ شباهت زیادی به لوگو مونوگرام دارد. با این تفاوت که تمرکز برروی نام کامل تجاری شرکت است. نکته‌ی مهم در این نوع لوگو، طراحی و اجرای نام شرکت با یک فونت و قلم اختصاصی است تا بتواند در عین زیبایی، لوگو را متمایز، خاص و چشم‌نواز کند. این تفاوتِ اجرایی در نوشتار است که باعث ماندگاری آن لوگو در ذهن مخاطبین می‌شود. از نمونه لوگوهای طراحی شده به‌صورت تایپوگرافی می‌توان به آرم شرکت‌هایی همچون کوکاکولا و گوگل اشاره کرد.

طراحی لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی تلفیقی از لوگوتایپ و لوگو تصویری است. نکته‌ی مهم در طراحی این نوع لوگو ترکیب صحیح و زیبای تصویر و نوشته است که باید از انسجام و هماهنگی مناسبی برخوردار باشد. این ترکیب تصویر و نوشته می‌تواند برروی هم یا در کنار هم یا به‌صورت درهم تنیده اجرا شود. از نمونه لوگوهای ترکیبی می‌توان به آرم شرکت‌هایی مانند ایران ایر و پوما اشاره کرد.

طراحی لوگو

لوگو انتزاعی یا آبسترکت

در لوگو انتزاعی از یک یا چند فرم و شکل انتزاعی برای انتقال پیام کسب‌وکار شما به گونه‌ای متفاوت به مخاطب استفاده می‌شود. با لوگو انتزاعی شما یک تصویر زیبایی‌شناسانه و منحصربه‌فرد از برند خود خواهید داشت. از نمونه لوگوهای انتزاعی می‌توان به آرم شرکت‌هایی همچون آدیداس، نایکی و پپسی اشاره کرد.

لوگو مینیمال

در لوگو مینیمال، انتقال مفهوم با حداقل عناصر انجام می‌شود. در این نوع لوگو سعی می‌شود تا با حداقل عناصر و به ساده‌ترین شکل ممکن یک لوگوی زیبا متناسب با کسب‌وکار شما طراحی شود. از نمونه لوگوهای مینیمال می‌توان به آرم شرکت نشنال جئوگرافیک که فقط از یک مربع ساده تشکیل شده، اشاره کرد.

لوگو سه بعدی

در لوگو سه بعدی از قواعد پرسپکتیو استفاده می‌شود. این نوع طراحی جذابیت بصری زیادی دارد. ضمن اینکه می‌توان لوگو تصویری را نیز به‌صورت سه بعدی و یا لوگوی سه بعدی را به‌صورت یک لوگوی تصویری اجرا کرد. از نمونه لوگوهای سه بعدی می‌توان به آرم شرکت‌های AT&T و XBOX360 اشاره کرد.

جمع‌بندی

در این مقاله شما با طراحی آرم و انواع آن آشنا شدید. به خاطر داشته باشید که لوگو یا آرم هویت بصری کسب‌وکار شما است و باید در طراحی آن دقت و وسواس زیادی داشت. چرا که این لوگو قرار است برای همیشه مورد استفاده قرار گرفته و در ذهن مخاطبین شما ماندگار شود. چیزی نیست که بتوان هرازچندگاهی آن را عوض کرد و درصورتی‌که مجبور به این کار شوید، خسارات جبران‌ناپذیری را متحمل خواهید شد. بنابراین، پیشنهاد می‌شود که قبل از اقدام به طراحی یک لوگو برای کسب‌وکار خود، با کارشناسان و متخصصین این امر مشورت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
متخصصین دال وب با سال‌ها تجربه در طراحی انواع لوگو برای شرکت‌های معتبر، در کنار شما هستند تا بتوانید هویت بصری برند خود را به زیباترین شکل ممکن در ذهن مخاطبین خود جاودانه کنید.

 

ســـفارش طــــراحی لوگو

شما هم جزء مشتریان خوشحال دال وب باشید

mobile-navخدماتmobile-navنمونه کارهاmobile-navتماس با ماmobile-navسفارش