_

طــراحی بنــــر

خدمات طراحی سایت دال

 

یکی از مواردی که صاحبان سایت‌ها باید در نظر داشته و به آن اهمیت بدهند، طراحی بنر سایت و روش اجرای آن است. زمانی که کاربران وارد سایت می‌شوند، اولین چیزی که توجه آنها را به خود جلب می‌کند، طرح و روش اجرای بنر سایت است. بنر سایت معرف فرهنگ و دیسیپلین حاکم بر سایت است. اگر به زیبایی و همسو با موضوع سایت طراحی و اجرا شده باشد، می‌تواند کاربران را جذب کرده، باعث جلب اعتماد آنها شده و ماندگاری آنها در سایت و مرور صفحات را افزایش دهد.

در این مقاله، کارشناسان دال وب الزامات لازم برای طراحی بنر سایت که باید در نظر داشته باشید را برای شما توضیح خواهند داد تا با اطلاعات کافی نسبت به طراحی یک بنر مناسب برای سایت خود تصمیم‌گیری کنید.

طراحی بنر

طراحی بنر ثابت و طراحی بنر متحرک

بنر سایت به دو صورت ثابت و متحرک قابل اجرا و طراحی است. بنرهای متحرک به دلیل پویا بودن و القای زنده بودن از تأثیرگذاری و زیبایی خاصی برخوردار هستند. اما در استفاده از بنر متحرک دو نکته را باید در نظر داشته باشید. اول اینکه متحرک بودن بنر باید با موضوع سایت شما همخوانی داشته باشد. یعنی نوع فعالیت سایت شما قابلیت استفاده از بنر متحرک را داشته باشد. دوم اینکه بنرهای متحرک حجم بیشتری از بنرهای ثابت دارند، در نتیجه ممکن است بارگذاری آنها با تأخیر انجام شود.

الزامات طراحی بنر سایت

زمانی که تصمیم به طراحی بنر برای سایت خود می‌گیرید، فاکتورهای زیادی را باید در نظر داشته باشید تا بتوانید حداکثر بهره‌برداری را از تأثیر آن داشته باشید. در ادامه درمورد مهم‌ترینِ این فاکتورها با شما صحبت خواهیم کرد.

طرح بنر سایت

یک بنر مؤثر علاوه بر اینکه منعکس کننده‌ی نوع فعالیت سایت است، باید آنقدر چشمگیر باشد که بتواند برای لحظاتی توجه کاربران را به خود جلب کند. همچنین رعایت کلاس کاری در طراحی بنر تأثیر بسیار زیادی در جلب اعتماد کاربران می‌تواند داشته باشد. شما هم باید تجربه کرده باشید زمانی که به محض ورود به برخی سایت‌ها با بنری مواجه شده‌اید که چند عنصر گرافیکی ناشیانه و با رنگ‌های متضاد در کنار هم قرار گرفته و صرفاً یک فضای شلوغ و بدون هیچگونه زیبایی ایجاد کرده‌اند. مطمئناً به آن سایت اعتماد نکرده و آن را جزو سایت‌های زرد محسوب کرده و به سرعت از آن خارج شده‌اید. در مقابل، سایت‌هایی را شاهد بوده‌اید که بنر آنها آنقدر با دیسیپلین و در کمال زیبایی طراحی شده که باعث جلب اعتماد و ماندگاری بیشتر شما در آن سایت شده است.

رنگبندی بنر سایت

استفاده از رنگ‌های همنشین و متناسب با موضوع سایت اهمیت بسیار زیادی در طراحی بنر سایت دارد. به‌عنوان مثال، اگر سایت شما در زمینه قهوه فعالیت می‌کند، باید از رنگ‌های متناسب و همخوان با قهوه که طیف رنگ‌های کرم و قهوه‌ای است استفاده شود. کاربری که وارد چنین سایتی می‌شود، باید با دیدن بنر، طعم قهوه را در دهان خود احساس کند. یا اگر زمینه فعالیت سایت محیط زیست است، اولویت در استفاده از رنگ سبز است. کاربر با مشاهده‌ی بنر باید سرسبزی طبیعت و سرزندگی را احساس کند.

عناصر مورد استفاده

علاوه بر طرح کلی بنر و روش اجرای آن و همچنین استفاده از رنگبندی مناسب، گاهی ممکن است لازم باشد از عناصر خاصی نیز در طراحی بنر سایت استفاده شود. توجه داشته باشید که نباید تعداد عناصر آنقدر زیاد باشد که باعث شلوغی بنر شود. بهترین حالت این است که عناصر موردنیاز در حالت مینیمال مورد استفاده قرار گیرند. بسیاری از مدیران کسب‌وکارها اگر بنری که برایشان طراحی می‌شود خلوت باشد، فکر می‌کنند که طراح کم‌کاری کرده است. در حالی که چنین نیست. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که فضای خالی هم جزو طراحی محسوب می‌شود. این فضای خالی طرح است که به یک عنصر اهمیت داده و باعث تمرکز بیشتر برروی آن می‌شود.

طراحی بنر

جمع‌بندی

طراحی بنر سایت حساسیت بسیار زیادی دارد. سهل‌انگاری در طراحی و اجرای یک بنر مناسب برای سایت می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد و باعث شود تا اعتبار سایت شما از بین برود. در مقابل، طراحی حرفه‌ای یک بنر زیبا و چشم‌نواز می‌تواند به سایت شما اعتبار بخشیده و اعتماد کاربران را جلب کند. طبیعتاً این امر باعث افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد و درصد ماندگاری کاربران در سایت را افزایش خواهد داد. این امر می‌تواند در سئوی سایت شما نیز تأثیرگذار باشد. در یک سایت موفق، از طراحی قالب سایت تا بنر سایت، همه چیز باید در هماهنگی کامل باشند. به همین دلیل، همیشه از متخصصین امر استفاده کنید تا تلاش‌های شما به ثمر برسد.

واحد طراحی گرافیک دال وب با بهره‌گیری از کارشناسان باتجربه‌ی گرافیک و با تجربه‌ای طولانی در این امر در کنار شما بوده تا تجربه‌ای به یاد ماندنی را برای شما خلق کنند.
فراموش نکنید که همواره می‌توانید از مشاوره کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

ســـفارش طــــراحی بنر

شما هم جزء مشتریان خوشحال دال وب باشید

mobile-navخدماتmobile-navنمونه کارهاmobile-navتماس با ماmobile-navسفارش