_

طراحی پوستر و بیلبورد

خدمات طراحی سایت دال

 

طراحی پوستر و بیلبورد از ارکان ضروری تبلیغات و بازاریابی محسوب می‌شوند. زمانی که یک کمپین تبلیغاتی طراحی و اجرا می‌شود، لازم است که رسانه‌های تبلیغاتی مناسب که می‌توانند بیشترین تأثیر را بر ذهن مخاطب داشته باشند نیز انتخاب شوند. عموم مردم بر اساس سبک زندگی، علاقه‌مندی‌ها و بسیاری پارامترهای دیگر، از رسانه‌های مختلفی استفاده می‌کنند. به‌همین دلیل، با تکیه بر آمار باید تشخیص دهیم که کدام رسانه‌ها و ابزارها بیشترین استفاده و کاربرد را دارند.
با کارشناسان دال وب همراه باشید تا ضرورت و اهمیت استفاده از طراحی پوستر و بیلبورد را برای شما توضیح دهند.

طراحی بیلبورد

اهمیت طراحی پوستر و بیلبورد در تبلیغات

هنگامی که یک کمپین تبلیغاتی طراحی و اجرا می‌شود، بخشی از کمپین تبلیغاتی برروی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات و بازاریابی آنلاین تمرکز دارد. اما این برای زمانی است که کاربران در حال استفاده از ابزار دیجیتال خود هستند. برای سایر مواقع چه باید کرد؟ زمانی که مخاطبین ما در حال تردد در سطح شهر هستند یا در پیاده‌روها مشغول پیاده‌روی و در فروشگاه‌ها مشغول خرید هستند. ابزارهای تبلیغاتی تکمیل کننده‌ی کمپین تبلیغاتی برای هدف قرار دادن مخاطبین در چنین مواقعی، پوستر و بیلبورد هستند.

تا زمانی که مخاطب در حال استفاده از دستگاه‌های دیجیتال است، تبلیغات دیجیتال مارکتینگ شما را مشاهده می‌کند، و زمانی که از دستگاه‌های خود فاصله گرفته و مشغول تردد در سطح شهر است، بیلبوردهای تبلیغاتی شما، و زمانی که در حال تردد در پیاده‌رو یا فروشگاه‌ها است، پوسترهای تبلیغاتی شما او را مورد هدف قرار می‌دهند. تنها بدین صورت و با طراحی پوستر و بیلبورد مناسب می‌توان از یک کمپین تبلیغاتی به نتایج موردنظر دست یافت.

طراحی پوستر تبلیغاتی

در مبحث طراحی پوستر و بیلبورد ابتدا به طراحی پوستر تبلیغاتی می‌پردازیم. پوستر تبلیغاتی جزو رایج‌ترین ابزار تبلیغاتی است. پوسترها در اندازه‌های مختلفی چاپ می‌شوند. از حداقل اندازه 21 × 30 سانتیمتر تا حداکثر اندازه‌ی آن که 120 × 85 سانتیمتر است. در‌صورتی‌که پوستر تبلیغاتی به درستی طراحی شده باشد می‌تواند بسیار جذاب بوده و توجه مردم را به خود جلب کرده و پیام خود را به خوبی منتقل کند. اگر پوسترها به گونه‌ای طراحی شده باشند که بشود پیام آنها را از راه دور درک کرد، مؤثر خواهند بود. بنابراین شیوه طراحی و انتخاب المان‌ها و عناصری که طرح پوستر را تشکیل می‌دهند بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب فونت مناسب که از فاصله‌ی دور به‌خوبی خوانده شود، استفاده از رنگ‌های مناسب و متناسب با موضوع پوستر، انتخاب ابعاد مناسب با جایی که قرار است پوستر نصب شود، نصب پوستر در جای مناسب، شلوغ نبودن پوستر، حداقل بودن نوشته‌ها و بسنده کردن به ذکر مهم‌ترین‌ها، جایگذاری صحیح و رعایت اندازه‌ی مناسب لوگوی برند در پوستر، و بسیاری موارد دیگر که کارشناسان این امر به‌خوبی با آنها آشنایی دارند، عواملی هستند که باید در هنگام طراحی پوستر در نظر داشت.

طراحی بیلبورد تبلیغاتی

در ادامه موضوع طراحی پوستر و بیلبورد به طراحی بیلبورد تبلیغاتی می‌پردازیم. بیلبورد تبلیغاتی یکی دیگر از رایج‌ترین ابزار تبلیغاتی است. زمانی که مخاطبین نه در حال استفاده از دستگاه‌های دیجیتال هستند و نه در حال پیاده‌روی در پیاده‌رو، بلکه سوار بر اتومبیل و در حال تردد در خیابان‌ها و جاده‌ها هستند، این بیلبوردهای تبلیغاتی هستند که آنها را مورد هدف قرار می‌دهند. دلیل بزرگ بودن بیلبوردها هم همین است که از فاصله‌ی دور به‌خوبی دیده شوند.

اما چون در چنین حالتی معمولاً مخاطب در حال حرکت با سرعت زیاد است و فرصت کوتاهی برای دیدن بیلبورد دارد، لذا علاوه بر لزوم خلاقانه بودن طراحی و نحوه اجرای بیلبورد، نکته‌ی مهم در مرحله اول این است که، طراحی و اجرای بیلبورد به‌گونه‌ای باشد که بتواند پیام خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن منتقل کند؛ و در مرحله دوم این که، پیام متنی بیلبورد در خلاصه‌ترین شکل ممکن نوشته شده باشد تا مخاطب فرصت خواندن آن را در زمان کوتاه داشته باشد.

بیلبوردها انواع مختلفی دارند که براساس نیاز و چگونگی روش انتقال پیام می‌توان از آنها استفاده کرد. انواع بیلبورد شامل این موارد هستند: بیلبورد سه بعدی، بیلبورد حجمی، بیلبورد فرمیک، بیلبورد چرخان، بیلبورد معمولی، بیلبورد اسکلرولر، بیلبورد مگابورد، بیلبورد دیجیتال، بیلبورد خلاقانه و بیلبورد فلکسی فیس.

طراحی پوستر

جمع‌بندی

در این مقاله با شما از اهمیت طراحی پوستر و بیلبورد صحبت کردیم. استفاده از این دو ابزار در کمپین تبلیغاتی اهمیت بسیار زیادی دارد و نمی‌شود آنها را نادیده گرفت. اما به خاطر داشته باشید که چون طراحی و اجرای پوستر و بیلبورد هزینه‌های بسیار زیادی دارد، حتماً باید از کارشناسان و متخصصینی که به اندازه‌ی کافی در این کار تجربه دارند استفاده کنید. درغیراین‌صورت، ممکن است علاوه بر اینکه متحمل

ســـفارش طــــراحی پوســتر و بیلـــــبورد

شما هم جزء مشتریان خوشحال دال وب باشید

mobile-navخدماتmobile-navنمونه کارهاmobile-navتماس با ماmobile-navسفارش