_

رپـــرتـــاژ آگـــهی

خدمات طراحی سایت دال

 

رپرتاژ آگهی شکلی از تبلیغات است که در قالب یک گزارش یا خبر درباره محصول یا خدمات شما توضیح داده و به سایت شما یا صفحات مشخصی از آن، لینک داده می‌شود. این رپرتاژ باید در سایت‌های پرمخاطب درج شود، زیرا هدف از رپرتاژ این است که افراد بیشتری آن را مشاهده کرده و به سایت شما هدایت شوند. در حقیقت، رپرتاژ آگهی روشی برای جذب مخاطب و افزایش ترافیک سایت شما است. در ادامه، کارشناسان دال وب شما را با این روش تبلیغاتی آشنا کرده و انواع آن را به شما معرفی خواهند کرد.

تأثیر رپرتاژ آگهی بر سئوی سایت

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که می‌تواند در رتبه سئوی سایت شما تأثیرگذار باشد، تعداد و کیفیت لینک‌هایی است که به سایت شما داده شده است. می‌توان گفت که رپرتاژ آگهی یکی از مؤثرترین و ارزان‌ترین روش‌های لینک‌سازی برای سایت خودتان است. هرچه تعداد این لینک‌ها بیشتر باشد و هرچه کیفیت و رتبه سایت‌هایی که لینک سایت خود را در آنها قرار می‌دهید بیشتر باشد، تأثیر بیشتری بر بهبود رتبه سئوی سایت شما خواهد داشت.

رپرتاژ آگهی

مزایای رپرتاژ آگهی برای کسب‌وکارها

رپرتاژ آگهی یک ابزار ضروری در بازاریابی محسوب می‌شود. استفاده از این ابزار تبلیغاتی می‌تواند مزایای بسیار زیادی در معرفی محصول، کسب‌وکار یا خدمات شما داشته باشد. در اینجا تعدادی از مهم‌ترین مزایای آن را برای شما فهرست می‌کنیم.

  • شما در یک مقاله‌ی کامل و جامع و در یک سایت پرمخاطب برند، محصول یا خدمات خود را می‌کنید.
  • از آنجایی که رپرتاژ را در یک سایت پرمخاطب منتشر می‌کنید، احتمال خوانده شدن آن بسیار زیاد است. در نتیجه مخاطبین بیشتری با برند، محصول یا خدمات شما آشنا خواهند شد.
  • انتشار یک مقاله کامل و جامع در یک سایت مشهور و پرمخاطب می‌تواند باعث افزایش اعتبار و برندسازی برای شما شود.
  • تبلیغات در قالب رپرتاژ از سایر روش‌های تبلیغاتی بسیار کم‌هزینه‌تر است.
  • رپرتاژ در سئوی سایت شما تأثیر بسیار زیادی دارد.
  • رپرتاژی که منتشر می‌کنید حذف نخواهد شد و همیشه می‌تواند در نتایج جست‌وجوی گوگل نمایش داده شود.
  • و…

انواع رپرتاژ

رپرتاژ به‌صورت‌های مختلفی قابل اجرا است. در اینجا عمده‌ترین آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

رپرتاژ آگهی یا رپرتاژ تبلیغاتی

معروف‌ترین و معمول‌ترین نوع رپرتاژ، رپرتاژ آگهی یا همان رپرتاژ تبلیغاتی است که در قالب یک مقاله منتشر می‌شود. متن این رپرتاژ ظاهراً بی‌طرفانه و به‌صورت گزارشی نوشته می‌شود تا هدف تبلیغاتی آن مخفی بماند. این متن قرار است در یک سایت پرمخاطب منتشر شود و بازدید کنندگان آن سایت را به سمت سایت شما هدایت کند. به‌عنوان مثال، اگر کسب‌وکار شما فروش گوشی سامسونگ است، نویسنده به‌عنوان یک کارشناس بی‌طرف چند مدل گوشی موبایل را با هم مقایسه کرده و در نهایت امتیازهای بیشتری از سامسونگ ذکر کرده و به آن برتری می‌دهد. در نتیجه، ذهنیت خواننده که نویسنده را به‌عنوان یک کارشناس بی‌طرف در نظر دارد ناخودآگاه به سمت سامسونگ جلب می‌شود. بدین وسیله، خواننده به همان سمت‌وسویی که نویسنده مدنظر دارد هدایت می‌شود.

رپرتاژ مدیا

هرچند رپرتاژ بیشتر به‌صورت نوشتن یک مقاله‌ی مستقل شناخته شده است، اما واقعیت این است که رپرتاژ آگهی می‌تواند به‌صورت‌های دیگری نیز استفاده شود. به‌عنوان مثال، می‌توان آن را در برنامه‌ی تلویزیونی که برندهای مختلف را با یکدیگر مقایسه می‌کند یا برنامه‌های آموزشی تلویزیونی که از یک برند و محصول خاص در برنامه‌ی خود استفاده می‌کنند، به‌کار برد. در چنین حالتی، کارشناس برنامه‌ای که برندهای مختلف را معرفی و مقایسه می‌کند، می‌تواند به همان شیوه‌ی رپرتاژ آگهی که در بالا ذکر شد، ذهن مخاطب را به سمت محصول یا برند خاصی هدایت کند. و یا استفاده‌ی مداوم از محصولات یک برند در یک برنامه‌ی آموزشی، تأثیر مثبتی در ناخودآگاه ذهن بیننده خواهد گذاشت که آن محصول جزو محصولات برگزیده است.

رپرتاژ خبری

رپرتاژ خبری در وبسایت‌های خبری منتشر می‌شود. این نوع رپرتاژ نسبت به سایر رپرتاژها کمتر نامحسوس است. بدین صورت که شما می‌توانید برند یا محصول تازه تولید شده‌ی خود را در قالب یک خبر کامل در سایت‌های خبری منتشر کنید. معمولاً در ابتدا از نیاز بازار قبل از وجود آن محصول صحبت شده و سپس از قابلیت‌های محصول در رفع آن نیازها گفته می‌شود. این یک روش تبلیغاتی مستقیم اما در قالب یک خبر است ولی چون در قالب یک خبر منتشر شده است، این منظور را به مخاطب القاء می‌کند که واقعه‌ی مهمی روی داده است و آن محصول اهمیت بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد.

رپرتاژ آگهی

جمع‌بندی

در این مقاله رپرتاژ آگهی را به شما معرفی کرده و از مزایا و تأثیر آن بر سئوی سایت صحبت کردیم. به خاطر داشته باشید که تهیه رپرتاژ کار ظریفی است که تأثیرگذاری آن مستلزم رعایت کردن یک‌سری قواعد خاص است که از عهده‌ی کارشناسان این فن برمی‌آید. همچنین رپرتاژ را نباید در هر سایتی منتشر کرد، زیرا اعتبار و کیفیت سایتی که رپرتاژ خود را در آن منتشر می‌کنید تأثیر مستقیمی بر سئوی سایت شما خواهد داشت.
دال وب با در اختیار داشتن تیمی از کارشناسان و متخصصین این امر می‌تواند در این راه در کنار شما باشد تا با تولید انواع رپرتاژهای باکیفیت و استاندارد و همچنین معرفی معتبرترین سایت‌ها و رسانه‌ها برای انتشار آنها، بتوانید حداکثر نتیجه را به‌دست آورید.

ســـفارش رپـــرتـــاژ آگـــهی

شما هم جزء مشتریان خوشحال دال وب باشید

mobile-navخدماتmobile-navنمونه کارهاmobile-navتماس با ماmobile-navسفارش